sucha karma dla psów

Sucha karma dla psów

Każdy właściciel decydujący się na opiekę nad psem staje się automatycznie odpowiedzialny za jego zdrowie i musi ze wszystkich sił o nie dbać. Podstawą zdrowia dla praktycznie każdej żywej istoty jest oczywiście dieta, która odgrywa istotną rolę również u psów. Mamy w tej kwestii szerokie możliwości, bowiem istnieje ogromny wybór produktów którymi możemy karmić naszego zwierzaka. W każdym przypadku trzeba jednak zadbać o jak najwyższą jakość pokarmu. Dobrym pomysłem może być wysokiej jakości sucha karma dla psów, w której kryje się cały zestaw składników odżywczych niezbędnych do poprawnego funkcjonowania psiego organizmu. Warto jednak dowiedzieć się na temat tych produktów nieco więcej aby wiedzieć, czym należy kierować się przy ich wybieraniu.

Karmienie psa suchą karmą

Na rynku spotkamy się obecnie z szerokim wyborem karm dla psów. Trzeba zatem poświęcić na to nieco czasu i mieć pewność, że kupujemy coś faktycznie odpowiedniego dla naszego czworonoga. Jednym z podstawowych kryteriów jakimi musimy się tu kierować jak wiek psa. Ponadto suchą karmę możemy wzbogacać na wiele sposobów, dzięki czemu pies będzie się nią zajadał znacznie chętniej i otrzyma dodatkowe składniki odżywcze. Rzeczą uwielbianą przez wiele psiaków jest olej winogronowy, którym można nieco pokropić karmę w misce. Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyśmy od czasu do czasu dodawali do takiej karmy naturalne produkty. Zapewnienie odpowiedniej ilości składników odżywczych jest szczególnie istotne w przypadku ruchliwych psów, które prowadzą aktywny tryb życia.

sucha karma dla psa

Jak karmić psa suchą karmą?

Sposób karmienia psa suchą karmą zależy od konkretnego produktu oraz potrzeb naszego zwierzęcia. Producenci zamieszczają zwykle na opakowaniach dokładne informacje dotyczące tego, jak należy podawać produkt zwierzęciu – znajdziemy tam między innymi zalecane porcje oraz ilość dziennych posiłków. Niektóre psy ze względu na swój stan zdrowia mogą mieć w tej kwestii szczególne wymagania. W takim przypadku najlepiej jest ustalać dietę zwierzęcia razem z weterynarzem. Dość uniwersalną zasadą jest nie podawanie psu karmy bezpośrednio przed spacerem i większą aktywnością fizyczną.

jak karmić psa?

Karmienie psa samą suchą karmą

W niektórych przypadkach pies może być karmiony wyłącznie suchą karmą – zwłaszcza, jeśli cierpi na różnego rodzaju choroby. W takiej sytuacji należy jednak zdecydować się na karmy weterynaryjne, czyli takie, które posiadają specjalnie dobrany skład i działają jednocześnie jako lek. Wspomagają one proces leczenia i dostarczają wielu dodatkowych składników odżywczych, które pomagają organizmowi w szybszym zwalczeniu dolegliwości.

Zmiana karmy

Zmiana diety u psa może być wymuszona przez różne okoliczności. Nie należy jednak robić tego zbyt gwałtowanie, bowiem organizm zwierzęcia musi mieć nieco czasu na przestawienie się na nowy sposób żywienia. W takim przypadku można na przykład mieszać nową karmę z nową i stopniowo zmieniać proporcję, aby w końcu całkowicie usunąć z diety dotychczasowe produkty.

Warto dbać o to, aby nasz pies prawidłowo się odżywiał. Podobnie jak w przypadku ludzi, również u czworonogów dobra dieta jest niezbędna do cieszenia się zdrowiem, a jej zaniedbywanie może doprowadzić do poważnych chorób.