dieta niskobiałkowa dla psa

Dieta niskobiałkowa dla psa

Sposób odżywiania się jest jednym z najważniejszych czynników determinujących naszą codzienność. Podejmując decyzje żywieniowe w dużym stopniu decydujemy również o tym, jak będzie wyglądało nasze zdrowie. Powinni o tym pamiętać nawet zdrowi ludzie, zaś dla osób cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości jest to podstawowa kwestia w życiu codziennym. Dotyczy to jednak nie tylko ludzi, bowiem również zwierzęta muszą przestrzegać odpowiedniej diety w sytuacji, gdy ich organizm nie działa prawidłowo. Dieta dla psa w takim przypadku powinna być ustalona przez weterynarza, zaś właściciel musi bacznie uważać na wszystkie zalecenia lekarza.

Dieta niskobiałkowa dla psa z chorą wątrobą

Odpowiednia dieta jest bardzo ważna w przypadku dolegliwości takich jak niewydolność nerek i wątroby. Nigdy nie należy tego bagatelizować, bowiem choroby te mogą okazać się dla psów śmiertelne, szczególnie jeśli nie zadbamy o prawidłowy styl życia dla zwierzaka. Istnieje wiele czynników które mogą zwiększać ryzyko zachorowania na tę dolegliwość. Jednym z najważniejszych jest postępujący wiek psa – najczęściej chorują na to psy nieco starsze. Problem dotyczy wszystkich ras, ale istnieją takie, które są szczególnie narażone na takie dolegliwości. Do tego grona należy między innym chow chow, berneński pies pasterski czy golden retriever. Niewydolność nerek najczęściej objawia się poprzez problemy żołądkowe, takie jak wymioty, zaparcia i biegunki. Dość łatwo można je pomylić z innymi dolegliwościami, przez co natychmiast po ich zaobserwowaniu należy udać się do lekarza. Jedynie weterynarz będzie w stanie zdiagnozować naszego psa i ocenić, czy zapadł on na tę groźną chorobę.

dieta niskobiałkowa dla psa

Dieta niskobiałkowa dla psa

Niestety, nie znamy obecnie sposobów na całkowite wyleczenie przewlekłej niewydolności nerek. Z drugiej strony przy zachowywaniu odpowiednich zasad życie i normalne funkcjonowanie z tą chorobą. Dzięki odpowiedniemu leczeniu można również sprawić, że choroba nie będzie postępować i nie poczyni już większych szkód w psim organizmie.

Zachorowanie psa na niewydolność nerek oznacza sporą odpowiedzialność, która spada na barki właściciela. To właśnie od niego zależy, czy nasz pies będzie mógł cieszyć się życiem wolnym od bólu i cierpienia, i czy jego choroba całkowicie go nie zniszczy. Konieczna jest tu stała współpraca z weterynarzem, który zaleci odpowiednie leczenie. W przypadku takich chorób dobra dieta odgrywa kluczową rolę. Również sposób żywienia naszego psa powinien być konsultowany z weterynarzem. Powszechnie zaleca się tu dietę, która nie zawiera wielu wysokobiałkowych produktów. Doskonałą propozycją są specjalne karmy weterynaryjne, które posiadają skład przygotowany specjalnie z myślą o psach z takimi przypadłościami. Karmy zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze i jednocześnie eliminują te, które mogą zaszkodzić naszemu zwierzęciu. Dobry weterynarz będzie w stanie pomóc w wyborze takich produktów. Można oczywiście spróbować przygotować dietę dla psa samodzielnie, choć wymaga to znacznie większego wysiłku. Często najlepsza rada pochodzi o doświadczonych posiadaczy psa z chorą wątrobą dlatego polecamy wątek o tej tematyce na http://www.dogomania.com/forum/topic/1769-dieta-niskobia%C5%82kowa/