Struktura kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występują też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnem.
Te kuwety wymieniają się tym, iż dla przykładu kociej toalety z zadaszeniem, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, które lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość akceptuje, aczkolwiek są wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Lecz w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), która bywa głównie wykonana z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszelkich kotów. Należy pamiętać o właściwym rozmiarze. Poszczególne z nich są uzbrojone w ramkę, żeby łatwiej utrzymać ład.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osoby, która naprawdę brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w sensor ruchu. Po czasie, który został przez nas zaplanowany, bądź po tymczasowości, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zmiata brudy do kontenera, czy też do kanalizacji. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynny brud spada na dół. Tenże typ kociej toalety figuruje w dwóch podgatunkach – w których można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które bezustannie sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, iż może wytwarzać kłopot przy wejściu. odkąd kotek już osiągnie 12 tydzień życia, można uzyskać nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, stąd to, byle tylko wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kocię kocha rozkopywać i zagrzebywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, ale zostało u góry napisane – należy uważać, iż niektóre kocięta mogą nie akceptować takich kocich toalet, większość akceptuje, albowiem zdarzają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, gdy kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to możesz podjąć decyzję na kupno mebla, w którym można ustawić w środek kuwetę, jeśli nadejdzie pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Warto również pozyskać dodatki, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.

zabawki dla kota