Obroże na kleszcze dla psów.

Lato może być wspaniałą okolicznością, żeby poświęcić czas naszemu psowi. Podróż z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju opcja, zrelaksować się, równocześnie ofiarując zwierzakowi chwilę. W lecietrzeba pamiętać o kleszczach, gdyż wszystkie psy są na nie narażone. Rasy psów, lubiące sporo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się długotrwałą skutecznością i niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby psów wielu gabarytów, więc z łatwością dostaniemy rozmiar dopasowaną do szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi oraz lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze musi być proporcjonalna do masy psa, trzeba więc przeczytać przed nałożeniem, że wybrana obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie na kleszcze i przeciwpchelne, więc zapewniają ogólną obronę psa. Obroża Foresto działa nawet do 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych groźnych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością przebywające w trawie, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej ochrony w formie preparatów na kleszcze, gdyż zarażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, przez co daje zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące wodę potrzebna jest większa profilaktyka, na przykład w formie zakropień mających środek na kleszcze albo specjalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby chronić naszego psa w trakcie wakacyjnej wyprawy warto sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

szelki dla psa