wybór karmy dla psa z alergią

Jaką karmę wybrać dla psa alergika?

Jaką karmę wybrać dla psa alergika?

Wiele psów, cierpi na alergię pokarmową. Powoduje ją, nietolerancja przez organizm niektórych składników pokarmów, na przykład białka zwierzęcego lub roślinnego. Warto jest wtedy wybierać w sklepach, specjalną karmę dla alergików. Wszelkie przekąski powinny mieć również odpowiedni skład dla psa alergika.

Karma dla psa alergika

Nie ważne, w jakim wieku jest pies, każdy może dostać alergii pokarmowej. To samo dotyczy ludzi, którzy nagle jej dostają. Karmienie psa wysokiej klasy pokarmem, i tak nie zabezpieczy go w żaden sposób przed zachorowaniem.

„Aby, zdiagnozować i ustalić alergen, powinno się zastosować dietę wykluczającą podejrzewane składniki. W tę metodę musi zaangażować się właściciel zwierzaka oraz jego weterynarz. Pies musi dostawać przez około 2 tygodnie kontrolowane pożywienie i musi być cały czas obserwowane, czy nie występują żadne objawy alergiczne.”. Praca zbiorowa pod red. A. T. B. Edney, Żywienie psów i kotów, 1992.

Czynnik wywołujący reakcję alergiczną, czyli alergen, może być właściwie wszystkim. Nawet najlepsza karma, może stać się powodem zachorowania. Jeśli tylko, ma w składzie coś, co organizm psa nie toleruje, może nastąpić reakcja alergiczna.

Jaka karma dla psa alergika?

Należy nie wybierać karm ze zbożami, gdyż łatwo uczulają i są ciężkostrawne. Karma, która ma w składzie ziarna zbóż, może nawet powodować wymioty, zmiany skórne, świąt, wypadanie sierści oraz zaburzeń trawienia. Jeśli chcemy uniknąć możliwych alergii u psa, wybierajmy karmy z owocami i warzywami zamiast zbóż. Dostępne są one w postaci suchych karm oraz mokrych. Na pewno znajdziemy idealną karmę dla naszego czworonoga.

karma dla psa alergika

Karma dla psa alergika bez kurczaka

Bardzo uczulające jest również białko drobiowe. Powodem tego jest to, iż kury hodowlane, karmione są sztucznymi paszami i faszerowane antybiotykami. Dla ludzi również, takie mięso kur nie jest zdrowe. U psa, który jet uczulony na białko kurze, zauważymy podobne objawy jak w uczuleniu na białko zbóż. Możemy zauważyć problemy skórne oraz wymioty. Takie objawy mogą także towarzyszyć innych chorobom, dlatego powinniśmy udać się od razu na konsultacje do weterynarza, który będzie w stanie powiedzieć nam czy nasz pupil jest alergikiem, czy może przyczyna leży po zupełnie innej stronie.

W przypadku alergii na białko drobiowe musimy pamiętać także o unikaniu karm, w których jest tłuszcz drobiowy, gdyż może on zawierać również znikome ilości białka. W droższych karmach, które tworzone są podczas lepszego procesu produkcyjnego niż w tych tanich, rzadziej znajdziemy tłuszcze czy białka w karmie, w której nie powinny ich być.

Wybieramy karmę dla psa alergika

Gdy, alergia zostaje pokarmowa na białko zbożowe czy drobiowe, zostaje stwierdzona u naszego pupila, musimy unikać karm z tymi składnikami i odpowiedniej dla naszego psa. Dostosujmy karmę do wieku, wielkości oraz kondycji naszego czworonoga. W sklepie znajdziemy także karmę dla szczeniąt oraz psów mających problem z nadwagą, a także dla małych, średnich, i dużych ras.