Czy wybór rasy psiaka ma znaczenie?

Czy wybór rasy psiaka ma znaczenie?

To, iż czworonóg jest najodpowiedniejszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyskusji. Niniejszy futrzasty towarzysz, pozostaje oddany człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i także realia, w jakich żyje. Dla niego liczy się jedynie pozytywne spojrzenie i dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Gdy pies dojrzewa…


Ludzie, którzy planują zakup czy adopcję czworonoga, bardzo często chociażby nie zastanawiają się nad doborem tej prawidłowej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i stylowi życia. Stan psiaka oraz jego łagodny pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przyjemny pies niezwykle łatwo dorasta i gospodarz nawet nie przyuważy, kiedy zamienia się w dojrzałego psa, którego obraz niestety nie zawsze odpowiada oczekiwaniom pana. Dzieje się tak, kiedy piesek jest wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców nie zostało zidentyfikowane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego uroczych oczek i także zabawnego pyszczka.


Przebojowy psiak i leniwy człowiek


Określając się na posiadanie czworonoga, należy dokładnie zapoznać się z jego odmianą, żeby wspólnie z nim tworzyć spójny oraz szczęśliwy związek. Pieseczki potrzebujące multum ruchu i także spacerów,nie będą czuły się radosne, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, należy mieć wiedzę, że to niesłychanie aktywne zwierzaki, które wymagają wyczerpujących spacerów i także licznych zabaw ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły środowisko, w którym przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego miłośnicy relaksu na kanapie, przed telewizorem albo z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak ochronny lub do towarzystwa?


Każdy kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien dobrze sprecyzować swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Jeżeli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, perfekcyjnie sprawdzą się tu pieski miniaturowe, które łatwo zmieszczą się w dowolnym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie idealnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i także wakacji.

Natomiast niewielkie pieski mimo własnego ślicznego wyglądu, niestety nie zagwarantują człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno wzbudzą lęk oraz obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich zniechęcając. Gdy w mieszkaniu występują malutkie dzieci, których zachowanie niejednokrotnie bywa nieprzewidywalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, gdyż błędnie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i wagę.

Pies zaczepny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które wymaga od właściciela posiadania stosownych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Psy ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący potrzebują dobrej tresury już okresie szczenięcym i pewnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zaznajomić się ich odmianami, ażeby właściwie wyselekcjonować tę właściwą, zgodną z potrzebami, pragnieniami i także stylem życia człowieka, bowiem tylko wtedy więź z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i wspólną miłością.

karma dla kota hurtownia