surowe mięso a agresja u psa

Czy surowe mięso wywołuje agresję u psów?

Czy surowe mięso wywołuje agresję u psów?

” ..Każdy kto karmi swojego psa surowym mięsem może potwierdzić, że takie psy codziennie karmione w podobny sposób stają się agresywnymi bestiami. Gdy ktoś z rodziny czy naszych współpracowników skaleczy się w palec, natychmiast umieszczamy psy w stalowych klatkach, przecież gdyby tylko wyczuły krew…”

Oczywiście – to żart !!!!

Karmienie psa surowym mięsem a agresja

Pies karmiony surowym mięsem nie wykazuje żadnych morderczych skłonności, wręcz odwrotnie, konieczność uporania się z dużym kawałkiem surowego mięsa zaspokaja jego potrzebę “zniszczenia”. Aby pochłonąć taki posiłek pies zużywa mnóstwo energii, po czym wyczerpany, najczęściej układa się z pełnym brzuchem do długiego snu.

Biologicznie odpowiednia surowa dieta, czyli dieta BARF nie powoduje naturalnego, w przypadku stosowania innych diet, wyrzutu glukozy i tak częstej u psa po posiłku nadmiernej ruchliwości i nadpobudliwości nie do opanowania. W żadnym wypadku nie powoduje ona też stanu agresji, wręcz odwrotnie, w dłuższym okresie czasu dieta ta przynosi wiele pozytywnych efektów zdrowotnych oraz zmian związanych z psychiką psa, widocznych w jego zachowaniu. Dieta złożona głównie z surowego mięsa zaspokaja zapotrzebowanie organizmu psa na wysokowartościowe białko. Dostarcza zwierzęciu niezbędne tłuszcze, witaminy i mikroelementy. Wszystkie te składniki działają pozytywnie również na układ nerwowy naszych pupili, stąd też obserwowane często wyciszenie i równowaga emocjonalna.

czy surowe mięso powoduje agresję u psa?O szkodliwości podawania psom kości, napisano już wiele. Z całkowitą pewnością można powiedzieć, że kości psu szkodzą, szczególnie wtedy, gdy poddane są wcześniej obróbce termicznej poprzez gotowanie, nawet domowe. Równie szkodliwe są wszelkie gryzaki, mocno wędzone, dostępne w sklepach zoologicznych. Tego rodzaju preparowane kości stanowią wręcz zagrożenie dla zwierząt.

Dieta BARF zawiera kości surowe. Szkoda, że na kolejnych facebookowych kontach, w materiałach przestrzegających przed podawaniem psu kości, lekarze weterynarii nie informują, że chodzi tu o kości gotowane. To waśnie takie kości widać na facebookowych zdjęciach; gotowane, nie surowe. Psów nie karmi się również gołymi kośćmi, gołymi czyli pozbawionymi nawet drobinek mięsa, czy chrząstek. Psy są mięsożercami, dlatego powinny żywić się  mięsem, a nie kośćmi. Drobne kości zawarte w mięsie są dodatkiem do podstawowej karmy, a nie jej treścią. I nie powinny taką się stać, chociaż wielu właścicieli psów tak rozumie zasady karmienia psa, szczególnie gdy zważą koszt codziennego żywienia swojego pupila. Potem psa ratuje się jogurtem “na poślizg”, gdy jego układ pokarmowy nie jest w stanie strawić kolejnej porcji kości.

Ilość kości i ich rodzaj muszą być dostosowane do rasy i wielkości oraz masy indywidualnie. Jedzenie nie może być zabawką dla psa, to pokarm i tak wszyscy powinni go traktować.